Sevgili Öğrenciler,
Kabin Memurluğu, havacılık sektöründe önemli role sahip bir meslektir. Kabin Memurları, uçak içinde yolcuların emniyetini, güvenliğini ve konforunu sağlamak için birçok görevi yerine getirirler. Eğer havacılığa ilgi duyuyorsanız ve kariyerinizi bu alanda yapmak istiyorsanız, Ankara Havacılık Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı sizin için mükemmel bir seçim olabilir.
Programımız Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiştir.  Bu kapsamda öğrencilerimiz başarılı olmaları halinde üniversite diplomasının yanı sıra Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Onaylı Kabin Ekibi Temel Eğitim Sertifikası alarak mezun olmaktadırlar. Bu sertifika Kabin Memurluğu iş başvurularında avantaj sağlamaktadır.
Programımızın farklılıkları arasında, teorik ve pratik uygulamalara dayalı eğitim, kaliteli öğretim materyalleri, havacılık sektörü tecrübeli öğretim görevlileri, güncel teknolojilerle donatılmış mock-up laboratuvarı ve sıkı akademik standartlar yer almaktadır. Bu sayede öğrencilerimizin, çağdaş bir anlayış ile özgüveni gelişmiş, kendini ifade edebilen, hızlı ve çözüm odaklı karar verebilen, etkili iletişim becerilerine sahip, havacılık ve İngilizce alanında bilgi sahibi bireyler olarak mezun olmalarını hedeflemekteyiz. Ayrıca Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nin, havacılık endüstrisiyle yakın ilişkiler içerisinde olması neticesinde öğrencilerimiz sektördeki gelişmeleri takip etme fırsatı da bulacaklardır.
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programımız, hayalini kurduğunuz kariyeri gerçekleştirmenize yardımcı olabilir. Eğer havacılık endüstrisiyle ilgiliyseniz ve bu meslekte başarılı olmak istiyorsanız sizleri aramıza katılmaya davet ediyoruz.
 
Öğr. Gör. Z. Benan BÖKE
Program Başkanı